Matarnia — dzielnica pełna atrakcji

17 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Choć ta dzielnica jest dość oddalona od centrum, to jest jedną z najczęściej rozważanych podczas planowanej przeprowadzki. Tereny te oferują ogrom atrakcji — zaczynając od terenów do rekreacji, aż po dużą dostępność lokali handlowo-usługowych. Jakie są plusy i minusy mieszkania tam?

Miejsce dla młodych rodzin

Samo zaludnienie dzielnicy jest poniżej średniej w porównaniu z innymi częściami miasta. Jednak liczne inwestycje, jakie tam powstały i nadal powstają, sprawiają, że miejsce to jest coraz bardziej atrakcyjne. Szczególnie polecane dla młodych ludzi, rodzin z dziećmi oraz osób w średnim wieku. Odległość od centrum daje możliwość odetchnięcia od szybkiego tempa życia w dużym mieście. Na terenie dzielnicy jest także sporo lokali handlowo-usługowych oraz dostęp do większych marketów.

Oaza zieleni i spokoju

Warto wspomnieć, że sama Matarnia jest położona na Pojezierzu Kaszubskim. Graniczy z takimi dzielnicami jak Osowa i Oliwa, gdzie można spędzić czas, spacerując po parku lub odwiedzając warte zobaczenia ZOO. Ale to jeszcze nie wszystko. Dzielnica graniczy także z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, gdzie ogrom ścieżek pieszych oraz rowerowych przyciąga miłośników spacerowania, oraz uprawiania innych sportów — nie brak tu rowerzystów i biegaczy. Do parku przyjeżdżają mieszkańcy z całego miasta, żeby odetchnąć i cieszyć się bliskością natury. Na spacerowaniu można tu spędzić wiele godzin. A co z plażowaniem? Do najbliższej plaży jest 10 km, a dojazd tam nie zajmie wiele czasu.

Połączenia komunikacyjne

Dla jednych położenie z dala od centrum jest zaletą, dla innych wadą. Do centrum miasta z tej dzielnicy jest ok. 17 kilometrów. Dojazd samochodem może się wiązać z korkami. Jednak na pewno plusem jest zlokalizowana niedaleko obwodnica oraz Port Lotniczy. Sama dzielnica jest także dobrze połączona z komunikacją miejską, z której mieszkańcy chętnie korzystają. Planowane są także kolejne inwestycje, które mają jeszcze poprawić komfort życia mieszkańców.

W sezonie letnie z pewnością unikniemy tu tłumów turystów. Odległość od centrum oraz plaży sprawiają, że nie będzie tu także problemu z parkowaniem. Na miejscu jest tak naprawdę wszystko — zaczynając od zaplecza gastronomicznego, przez handlowe, aż po dostęp do terenów rekreacyjnych. To dobre miejsce na przeprowadzkę dla tych, którzy lubią spokój oraz obcowanie z przyrodą. Jeśli ktoś jest fanem szybkiego miejskiego życia, to raczej nie jest lokalizacja dla niego. Warto przeanalizować te wszystkie informacje, zanim zdecydujemy, gdzie się przeprowadzimy.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Matarnia

PlusyMinusy
dużo terenów zielonychodległość od centrum
lokale handlowo-usługowe
brak bezpośredniego dostępu do plaży
dobre połączenie komunikacyjne
mała ilość szkół
nie ma problemów z parkowaniem

 

Pin It on Pinterest