Lisie Wzgórze — przypadnie do gustu

20 marca 2022 | Przeprowadzka do Sopotu, recenzje dzielnic

Dzielnice luksusu — mieszkanie w Sopocie

Mieszkanie w Sopocie kojarzy się z luksusowymi willami, nowoczesnymi apartamentami oraz leniwym jedzeniem z drinkiem w ręce z widokiem na morze. Sopot jednak oferuje swoim mieszkańcom o wiele więcej. Znajduje się tu wiele terenów rekreacyjnych oraz zielonych. Oczywiście dostęp do morza, co gwarantuje dobrze spędzony w letni okresie czas. Ale wszystko ma swoje dwie strony. To także wysokie ceny oraz ogrom turystów, nie tylko w sezonie letni, ale także zimowym.

Coś dla miłośników pieszych wędrówek

Nazwa samej dzielnicy wzięła się od znajdującej się tam góry. Fani spacerów oraz wędrowania nie będą się tu skarżyć na nudę. I choć morze kojarzy się raczej z płaskim terenem, to właśnie w tej dzielnicy znajdują się liczne szlaki piesze o zróżnicowanym terenie. Warto wspomnieć o Sopockim Szlaku punktów widokowych, który mierzy ok. 10 kilometrów i jest świetnym pomysłem na wycieczkę. Na samej Lisiej Górze także jest zlokalizowany punkt widokowy i warto tam dojść, żeby podziwiać wspaniałe widoki.

Oferta kulturalna

Fani kabaretów, koncertów czy innych eventów także będą mieli w czym wybierać. Bogata oferta kulturalno-rozrywkowa sprawia, że każdy znajdzie coś, co mu przypadnie do gustu. Ponadto to miasto, to także wiele dobrych i cenionych restauracji, gdzie można skosztować potraw z różnych części świata. Co prawda do samego morza dzieli kawałek odległości, jednak samo miasto jest stosunkowo niewielkie i dość dobrze skomunikowane. W niedługim czasie dzięki Szybkiej Kolei dojedziemy do Gdyni czy Gdańska. Niedaleko jest także zlokalizowany Uniwersytet Gdański. Dzielnica jest zamieszkiwana przez ludzi w różnym wieku.

Jaka zabudowa?

Zabudowa w dzielnicy Lisia Góra jest mocno zróżnicowana. Znajdują się tu apartamentowce, bloki, ale także ekskluzywne wille. Ceny za wynajem czy zakup nieruchomości są dość duże, jednak porównując z innymi rejonami miasta o wiele niższe. Im bliżej morza tym ceny idą w górę. Z pewnością jest to spokojna dzielnica, a odległość od morza i plaży sprawia, że nie dociera tam hałas i zgiełk nocnego życia.

Każda decyzja o przeprowadzce wymaga dokładnej analizy tego, na czym nam najbardziej zależy i jaki budżet możemy na to przeznaczyć. Mieszkanie w Sopocie wiąże się z prestiżem, jednak ma swoją cenę. Bardzo dobra komunikacja z innymi miastami czyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym. Wiele terenów zielonych to kolejny plus. Możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu z pewnością tu nie brakuje, ciekawych plenerowych wydarzeń także.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Lisie Wzgórze

PlusyMinusy
Wiele wydarzeń kulturalnychPrzepełnione plaże
Tereny zieloneProblemy z parkowaniem w sezonie
Spokojna dzielnica
Brak bezpośredniego połączenia z morzem
Ceny

Pin It on Pinterest