Karwiny — poczucie prywatności i komfortu

17 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Przeprowadzka do Gdyni? Zamieszkaj w Karwinach

Samo miasto Gdynia jest stosunkowo młode względem innych miast w Polsce. Jest także jednym z najszybciej rozwijających się miast. Liczne inwestycje, które są tu przeprowadzane oraz planowane sprawiają, że jest to jedno z najchętniej wybieranych miast do życia. Wiele osób nie tylko z sąsiednich miast, ale także innych rejonów Polski szukają tu swojego miejsca do życia.

Młoda dzielnica

Sama dzielnica Karwiny jest jedną z najmłodszych w mieście. Bardziej wiekowi mieszkańcy okolic z pewnością pamiętają, że jeszcze w latach 70 rozciągały się tu pola i łąki. Teraz znajdują się tu nie tylko blokowiska, ale także liczna zabudowa domków jednorodzinnych i szeregowców. Ponieważ zaludnienie nie jest tu bardzo gęste, domostwa często są od siebie oddzielane terenami zielonymi, co daje poczucie prywatności i komfortu. Przeprowadzka do Karwin jest rekomendowana dla młodych rodzin oraz osób, które szukają ciszy i spokoju, stronią od hałaśliwego życia w centrum i cenią sobie sielskie życie.

Jakie atrakcje tu czekają?

Co prawda dzielnica nie ma bezpośredniego dostępu do morza, jednak samochodem czy komunikacją dojazd nie zajmuje wiele czasu. Zdecydowanym plusem jest to, że w sezonie letnim, nie spotkamy tu tłumów turystów, którzy parkują, gdzie popadnie. Karwiny graniczą z dzielnicą Wielki Kack, a tam jedną z najciekawszych atrakcji jest potok Źródło Marii, które przyciąga nie tylko lokalnych miłośników przyrody. Dodatkowo północna granica miejscowości to Trójmiejski Park Krajobrazowy. Całe hektary zieleni, jakie się tu znajdują przyciągają zarówno spacerowiczów jak i miłośników innych form aktywności — rowerzystów i biegaczy. Obcowanie z naturą z pewnością pozwoli odetchnąć od codziennego tempa życia.

Co dla młodych rodzin?

Dzielnica jest uważana za bardzo spokojną, stąd chętnie zamieszkują tu młode rodziny z dziećmi oraz osoby szukające spokoju i ciszy. Zdecydowanym minusem jest mała dostępność atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych właśnie dla najmłodszych. Nie ma tu zbyt wiele placów zabaw, a oferta edukacyjna także jest ograniczona.

Jak to jest z komunikacją?

Odległość od centrum to 8 kilometrów, jednak sama dzielnica w godzinach szczytu jest dość mocno zakorkowana. Dojazd może zająć ok. 30 minut lub nawet więcej. Jeśli chodzi o komunikację miejską, to kursują tu autobusy i tramwaje, a żeby jeszcze bardziej podnieść komfort życia mieszkańców, planowane są kolejne inwestycje w zakresie rozwoju infrastruktury. I chociaż sama dzielnica nie ma dostępu do morza, zawsze można wybrać się na wycieczkę na jedną z wielu plaż w okolicy.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Karwiny

PlusyMinusy
Małe zagęszczenie ludnościKorki w godzinach szczytu
Tereny zielone
Brak dostępu do morza
Tereny rekreacyjne
Uboga oferta edukacyjna

Spokojna dzielnica

Pin It on Pinterest