Karlikowo — aktywność i uroki morza w Sopocie

15 marca 2022 | Przeprowadzka do Sopotu, recenzje dzielnic

Karlikowo, czyli przeprowadzka do przyjaznej dzielnicy Sopotu

3 minuty do plaży, 10 minut do Monciaka i stacji SKM, 15 minut do Ergo Arena. Jeśli chcesz mieć wszędzie tak blisko, przeprowadź się do Karlikowa, spokojnej i cichej dzielnicy Sopotu, graniczącej z Gdańskiem, a od wschodu przylegającej do Zatoki Bałtyckiej. Karlikowo jest dzielnicą Sopotu od 1910 roku, a do zamieszkania zachęca przede wszystkim willami, nowoczesnymi apartamentowcami i budownictwem jednorodzinnym. Na jej terenie znajduje się hipodrom, hala sportowa Ergo Arena, a w linii brzegowej liczne hotele i sanatoria. Jest tu także zlokalizowana jedyna w Sopocie przystań rybacka. I jeszcze dobra wiadomość dla studentów. W Karlikowie ma swoją siedzibę Wydział Zamiejscowy SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego.

Plusy mieszkania w Karlikowie

Mieszkając w Karlikowie, nie można się nudzić. Dzielnica swoim charakterem zapewnia spokój i odpoczynek, chociaż w sezonie turystycznym może tu być bardziej tłoczno, ale to przecież specyfika i urok Sopotu. Za to każdy wolny moment tygodnia można tu wykorzystać na jazdę konną lub surfowanie. Miłośnicy koni i zawodów konnych będą więc zachwyceni. Na co dzień można trenować w jednej z licznych szkółek jeździeckich, mieszczących się w okolicach hipodromu. Poza tym w sezonie odbywają się tu liczne zawody konne. Amatorzy pływania na desce z żaglem z pewnością zrealizują swoje pasje w szkole windsurfingu SOPOT SURF. Świetna surferska atmosfera i doświadczeni instruktorzy czekają na tych mieszkańców dzielnicy, którzy cenią sobie aktywność i uroki morza. Podobnie jak hipodrom, tak i to miejsce uznawane jest za przyjazne rodzinom z dziećmi. Aktywnym mieszkańcom Karlikowa do gustu przypadnie oferta kulturalno-sportowa nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena z miejscami dla 15000 osób. Kilka lat temu w pobliżu hali odnowiono skatepark.

Mieszkaj nad morzem, mieszkaj w Karlikowie

Zadbana i urządzona z gustem przestrzeń miejska w spokojnej lokalizacji to propozycja zarówno dla spacerów rodzinnych, wycieczek rowerowych, jak i imprez o większym zasięgu i charakterze. Miejsca parkingowe zapewnia duży parking przy Ergo Arenie. Dobrze w tej dzielnicy wygląda też zaplecze gastronomiczne z licznymi restauracjami, barami. Wiele z nich położonych jest niedaleko plaży. Karlikowo posiada również własną ścieżkę rowerową wzdłuż alei Wojska Polskiego przy plaży.

 

Plusy i minusy przeprowadzki do Karlikowa

PlusyMinusy
dzielnica położona bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim
skromna oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży
kompletna infrastruktura plażowa
ilość turystów i kuracjuszy w hotelach i uzdrowiskach
jedyna w Sopocie przystań rybacką
dzielnica dobrze skomunikowana z Trójmiastem
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena
hipodrom i możliwość nauki jazdy konnej
szkoła windsurfingu

Pin It on Pinterest