Kamienny Potok — bliskość morza i plaży

11 marca 2022 | Przeprowadzka do Sopotu, recenzje dzielnic

Malowniczy Sopot — przeprowadź się tam

Lato w Sopocie kojarzy się głównie z przeludnionymi plażami, a wieczorem z tętniącym życiem mieszkańców i plażowiczów. Ale są też takie dzielnice, gdzie życie płynie spokojniej i zapewnia świetne warunki do zamieszkania.

Dzielnica Kamienny Potok jest położona w północno-zachodniej części miasta. Swoją nazwę zawdzięcza przepływającemu tam niewielkiemu potokowi. Jest uznawana za spokojną i rodzinną, co burzy nieco stereotypy o mieszkaniu w tym mieście. Tereny zielone na pewno ucieszą miłośników spacerowania, a ścieżka prowadząca do Gdyni to raj dla rowerzystów i rolkarzy. Zdecydowanie jest tu wiele alternatyw do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Liczne sporty wodne oraz bogata infrastruktura (baseny, siłownie na świeżym powietrzu, boiska) przyciągają wiele osób. Miłośnicy dobrego jedzenia też nie będą zawiedzeni, wybór restauracji jest naprawdę duży.

Co z hucznym życiem?

Nie da się ukryć, że Sopot jest uznawany za najbardziej imprezowe miasto z pobliskich. W sezonie letnim nie tylko plaże, ale samo centrum jest mocno zaludnione, a w godzinach nocnych życie przenosi się do licznych klubów. Sama dzielnica Kamienny Potok jest uznawana za spokojną, jednak jeśli ktoś chciałby w spokoju odpocząć, latem na plaży może mieć z tym problem. Dojazd z tej dzielnicy bliżej centrum trwa zaledwie kilka minut, ale tam z kolei czekają problemy z parkowaniem. Zresztą nie tylko w sezonie letnim, to miasto także zimą przyciąga tych, którzy chcą odetchnąć świeżym morskim powietrzem.

Bardzo dobra komunikacja

Sam Sopot jest świetnie skomunikowanym miastem. Można skorzystać z autobusów czy trolejbusów, a w samym Kamiennym Potoku jest także stacja SKM, która umożliwia bardzo szybkie dostanie się choćby do Gdyni czy Gdańska. Mieszkańcy nie tylko tej dzielnicy coraz chętniej wybierają rower jako środek transportu. Bardzo dobrze przygotowane ścieżki rowerowe pozwalają na bezpieczną jazdę. Spacerem można także dojść do plaży czy na Molo, tak chętnie odwiedzane przez turystów.

Mieszkanie w każdej okolicy ma zarówno plusy jak i minusy. Z pewnością przeprowadzka do Sopotu będzie bardziej kosztowna niż choćby do sąsiedniej Gdyni. Miasto ma łatkę imprezowego, jednak da się tam znaleźć spokojne miejsca, takie właśnie jak dzielnica Kamienny Potok. Bogate zaplecze kulinarne oraz rozrywkowe sprawiają, że nawet najbardziej wymagający znajdą coś dla siebie. Świetna komunikacja oraz bliskość morza i plaży to tylko niektóre z powodów, dla których warto tam zamieszkać. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim podejmiemy decyzję.

Plusy i minusy przeprowadzki Kamienny Potok

PlusyMinusy
odległość do morzaproblemy z parkowaniem
dobra komunikacjaduża liczba turystów
bogata oferta gastronomicznazatłoczone plaże
tereny sportowo-rekreacyjne

Pin It on Pinterest