Jasień Gdańsk — świetna komunikacja w zielonej dzielnicy

9 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Kochasz tereny zielone? Przeprowadź się na Jasień

Choć Gdańsk kojarzy się głównie z morzem i piaszczystymi plażami to także ogromem terenów zielonych. Jasień to dzielnica oferująca nie tylko rozbudowaną infrastrukturę, ale także leży w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, dzięki czemu można aktywnie spędzać czas w otoczeniu bogatej roślinności. Dodatkowo można poczuć mazurski powiew w Gdańsku, ponieważ w tej dzielnicy znajduje się Jezioro Jasień. Czy połączenie pobliskiego morza i jeziora nie brzmi wspaniale?

Dzielnica tylko dla aktywnych? Poznaj plusy i minusy przeprowadzki do dzielnicy Gdańsk Jasień

Planując przeprowadzkę warto rozważyć wszystkie plusy i minusy zamieszkania w danym rejonie. Zakup mieszkania czy przeprowadzka to przecież decyzja na lata. Dzielnica Gdańsk Jasień jest położona w południowej części miasta. Graniczy z takimi dzielnicami jak Morena, Matarnia czy Ujeścisko-Lostowice. Powierzchnia dzielnicy Gdańsk Jasień czyni ją jedną z największych w Gdańsku. Powstające tu liczne nowe osiedla przyciągają nie tylko młode rodziny, ale także tych, którzy szukają spokoju. Każdy na jej terenie znajdzie coś dla siebie. Pobliski Park Krajobrazowy przyciąga miłośników aktywnego spędzania czasu. Warto także wspomnieć o świetnym zagospodarowaniu terenu wokół zbiornika retencyjnego Jabłoniowa. Znajdują się tam ścieżki dla rolkarzy i biegaczy. Niejednokrotnie przyjeżdżają tam mieszkańcy innych dzielnic, żeby skorzystać z opcji aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Z kolei jezioro oraz liczne ścieżki wśród zieleni zadowolą tych, którzy szukają chwili wytchnienia z dala od zgiełku centrum. Szybko rozwijająca się infrastruktura sprawia, że mieszkańcy znajdą tu wszystko, czego potrzebują — sklepy, galerie, szkoły czy przedszkola.

Świetnie skomunikowana dzielnica

Dzielnica Gdańsk Jasień, choć oddalona od centrum jest z nim świetnie skomunikowana. Do dyspozycji mieszkańców są liczne linie zarówno autobusowe jak i tramwajowe. W kilka chwil można dojechać do Oliwy, Wrzeszcza czy centrum miasta. Poruszanie się samochodem też nie stanowi problemu, korki tego miejsca jeszcze nie dotyczą. Podróż do centrum zajmuje ok. 15 minut. Bardzo istotne jest także połączenie z obwodnicą miasta, dojazd do niej zajmuje ok. 5 minut. Bez względu czy wybierzemy komunikację miejską, czy podróż własnym pojazdem, to zdecydowanie najlepiej skomunikowana dzielnica w mieście.

Plusy i minusy przeprowadzki – Jasień

PlusyMinusy
rozwinięta infrastrukturaodległość od plaży
tereny zielone
największe osiedla w Gdańsku
wiele miejsc do aktywnego wypoczynku
brak uczelni w tej dzielnicy
w pobliżu obwodnica miasta
spokojna dzielnica

Pin It on Pinterest