Wzgórze Mickiewicza Gdańsk — zamieszkaj z widokiem

28 czerwca 2022 | recenzje dzielnic

Wzgórze Mickiewicza najmniejsza dzielnica Gdańska jest nazywana przez mieszkańców osiedlem Pana Tadeusza. Położenie w centrum miasta sprawia, że to atrakcyjny teren, jednak trzeba przyznać, że te rejony nie należą do mocno zurbanizowanych.

Spokojne tereny

Mimo bliskości centrum ta okolica jest bardzo spokojna. Króluje tu głównie zabudowa jednorodzinna, i to właśnie ona przyciąga rodziny z dziećmi, którym zależy na przydomowym ogródku. Jednocześnie fakt, że centrum miasta jest tuż obok, sprawia, że wszystkie atrakcje, jakie tam czekają, są na wyciągnięcie ręki. Jest tu też dobra oferta edukacyjna, a bliskość centrum gdzie jest duży wybór szkół ponadpodstawowych i uczelni jest zdecydowanym plusem. Te tereny są też chętnie zamieszkiwane przez seniorów. Dla nich plusem jest tu dobra opieka medyczna, komunikacja, a także możliwość wypoczynku w ogrodzie.

Komunikacja

Co ciekawe przez tę dzielnicę nie przejeżdża żaden środek transportu publicznego, a od centrum oddziela ją jedna z najbardziej ruchliwych ulic. Jednak fakt, że do centrum jest zaledwie 900 metrów, sprawia, że kilku minutowym spacerem można się tam dostać. A tu komunikacja pozwala na dojazd w każde miejsce na planie miasta. Poruszając się samochodem, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość w godzinach szczytu i sezonie wakacyjnym. Wtedy dojazd do centrum będzie trwał dłużej.

Oferta kulturalna i rozrywkowa

Sama dzielnica to głównie domki jednorodzinne, nie ma tu obiektów kulturalnych. Jednak bliska odległość do centrum daje wielkie możliwości. Kina, teatry, filharmonia — wszystko to jest ok. 4 km stąd. Liczne Muzeum, zabytki także są na wyciągnięcie ręki. Największą atrakcją tej dzielnicy jest znajdujący się w niej pomnik Adama Mickiewicza, od którego z resztę jest nazwana.

Rekreacja

Teren tej dzielnicy, Wzgórze Mickiewicza, jest bardzo niewielki, jednak przydomowe ogródki dają możliwość wypoczynku na własnym kawałku terenu. Jest tu także Park na Zboczu, w którym znajduje się pomnik Adama Mickiewicza. Mieszkańcy dzielnicy wybierają się tam, żeby podziwiać panoramę miasta.

Gastronomia

Żeby dobrze zjeść w knajpie, trzeba udać się do centrum. Tam jednak jest ogromny wybór restauracji, które oferują dania kuchni z całego świata. Poza tym nie brakuje tam licznych barów, kawiarni, cukierni. Jeśli chodzi o większe zakupy — to także można zrobić je w centrum. Jednak cisza i spokój rekompensuje to mieszkańcom.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Wzgórze Mickiewicza Gdańsk

PlusyMinusy
Spokojna dzielnicaWysokie ceny
Zabudowa jednorodzinnaBrak oferty kulturowej
Bliskość centrumBrak lokali gastronomicznych
Dobra komunikacja

Pin It on Pinterest