Przeprowadzka do Brzeźna. Czy bliżej morza w Gdańsku znaczy lepiej?

23 lutego 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Czy bliżej morza znaczy lepiej?

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o mieszkaniu jak najbliżej morza? Zapewne to, co większości ludzi, czyli rozgrzany piasek, piękne zachody i wschody słońca oraz morska bryza. Czy faktycznie mieszkanie blisko morza jest takie niezwykłe? Naszym zdaniem, jak każde rozwiązanie ma zarówno swoje plusy i minusy. Pokażemy Ci to na przykładzie dzielnicy Gdańska – Brzeźno. Położona jest ona w północnej części miasta. Jak wygląda jej ułożenie między innymi dzielnicami? Mianowicie od zachodu graniczy z Zaspą-Rozstajami oraz Przymorzem Wielkim; od południa z dzielnicą Wrzeszcz Dolny a od wschodu z dzielnicami Nowy Port i Letnica. Z kolei od strony północnej dzielnica otoczona jest wodą Zatoki Gdańskiej.

Przeprowadzka do dzielnicy Brzeźno – plusy i minusy

Brzeźno jest jedną z najmniejszych dzielnic Gdańska. Powierzchnia zajmuje 2,73 km2. A zagęszczenie ludności ponad 4400 osób/km2. Zabudowa składa się głównie z domków jednorodzinnych. Jednak przez ostatnie 2-3 lata pojawiła się dość duża liczba apartamentowców. Jakie atrakcje czekają tych, którzy zastanawiają się nad przeprowadzką do dzielnicy Brzeźno? W pierwszej kolejności należy pamiętać, że na tym terenie powstały dwa kąpieliska – jedno obejmuje 100 m linii brzegowej, drugie 500 metrów oraz molo. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że latem oraz np. w długie weekendy odwiedza to miejsce bardzo dużo turystów. Mimo to dzielnica rekomendowana jest tym, którzy cenią sobie spokój, a jednocześnie chcą mieć szybki dostęp do rozrywki oraz punktów usługowo-handlowych. Znajdzie się też coś dla rodzin z dziećmi, ponieważ powstało kilka placów zabaw. Nie mają też na co narzekać single. Liczna oferta sklepów, restauracji oraz innych punktów do rekreacji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzielnica Brzeźno bez wątpienia jest wyjątkowo urokliwa. Można wręcz stwierdzić, że pod względem turystycznym jest jedną z najatrakcyjniejszych części Gdańska. Mieszkańcy oraz turyści mają dostęp do rozległej plaży, wielu bardzo dobrych barów i restauracji. Molo, z którego można podziwiać wyjątkowo piękną Zatokę Gdańską, chętnie odwiedzają też mieszkańcy. Oprócz tego cieszy dostęp do takich atrakcji jak Dom Zdrojowy, stadion PGE Arena oraz Westerplatte.

Plusy i minusy przeprowadzki na Brzeźno

PlusyMinusy
bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejskamała ilość parkingów
bezpośredni dostęp do plażyduży tłok na ulicach - zwłaszcza w okresie letnim oraz w długie weekendy
dostęp do najważniejszych punktów usługowych, takich jak kawiarnie, restauracje, pocztabrak szkół średnich i uczelni
doskonała jakość powietrza
bezpieczna i spokojna okolica

 

Pin It on Pinterest