Brodwino — rekomendowana dla młodych osób

17 marca 2022 | Przeprowadzka do Sopotu, recenzje dzielnic

Sopot — miasto wielu możliwości

Bez wątpienia Sopot z całego Trójmiasta jest najbardziej prestiżowym miejscem do życia. Tu nawet poza sezonem odbywa się wiele wydarzeń i tętni życie towarzyskie. Ogrom lokali gastronomicznych zadowoli nawet najbardziej wybrednych miłośników dobrej kuchni. Dobra komunikacja sprawia, że mieszkając kawałek od centrum, wszędzie szybko dojedziemy.

Jaką dzielnicę wybrać?

Ceny nieruchomości w Sopocie są bardzo wysokie. Czy to jeśli chodzi o wynajem, czy zakup. Jednak da się znaleźć takie dzielnice, gdzie można się przeprowadzić i koszty będą niższe. Jedną z takich dzielnic jest Brodwino. To raczej osiedle bloków niż luksusowych apartamentów, jednak jeśli komuś zależy akurat na zamieszkaniu w tym mieście, może to być dla niego ciekawa opcja. Odległość do centrum nie jest duża, dzięki czemu w kilka chwil możemy cieszyć się spacerem po plaży czy też oddawaniu się rozkoszom tętniącego tam nocnego życia. Jeśli chodzi o samą dzielnicę Brodwino, to jest ona rekomendowana dla młodych osób oraz w średnim wieku.

Jakie atrakcje tam czekają?

Główną atrakcją samej dzielnicy jest fakt, że z trzech stron jest ona otoczona Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Daje to ogrom możliwości spędzania czasu na świetnym powietrzu. Miejsce to przyciąga spacerowiczów, ale także liczne ścieżki zachęcają do wycieczek rowerowych czy biegania. To popularne miejsce nie tylko wybierane przez mieszkańców okolic, ale przyciąga także wiele osób z sąsiedniej Gdyni czy Gdańska. Samo połączenie z tymi miastami umożliwia szybkie i w miarę sprawne przemieszczanie się. Wiele osób mieszkających w Sopocie dojeżdża codziennie do pracy właśnie tam, a sprawna komunikacja zachęca do zostawienia auta pod blokiem.

Jeśli chodzi o samą infrastrukturę, to Brodwino raczej odstaje od pozostałych części miasta. Planowane są inwestycje, które mają poprawić komfort życia mieszkańców, ale potrzeba trochę czasu aż zaczną być one realizowane.

Raj dla plażowiczów

Jak Sopot to oczywiście plaża i morze. Z dzielnicy Brodwino do najbliższej plaży dzieli odległość 2,5 kilometra. W sezonie o wiele łatwiej będzie się tam dostać, spacerując, niż klucząc samochodem, szukając miejsca do zaparkowania. To zaledwie 30 minut spaceru i przy okazji możliwość aktywności na świeżym powietrzu.

Zarówno w sezonie jak i poza nim, Sopot jest miastem, który przyciąga wielu turystów. Ogrom lokali gastronomicznych sprawia, że wybór jest naprawdę duży. Poza sezonem możemy znaleźć chwilę wytchnienia, spacerując po mniej popularnych plażach, jeśli wybierzemy te bliżej molo, nie liczmy raczej na spacer w samotności.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Brodwino

PlusyMinusy
Niższa cena niż w innych dzielnicachMieszkania w blokowiskach
Połączenie z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym
Kiepska komunikacja
Niedaleka odległość od plażyUboga oferta edukacyjna
Bogate zaplecze kulinarne

 

Pin It on Pinterest