Wielki Kack — uważa się za spokojny i luksusowy

17 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Przeprowadzka do Gdyni? Wybierz Wielki Kack

Gdynia jest uznawana za jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Składa się na to nie tylko dostęp do morza, liczne malownicze plaże oraz czyste powietrze, ale także bardo szybko rozwijające się zaplecze technologiczne. Wielu inwestorów decyduje się na budowę osiedli czy swoich biur, firm oraz przedsiębiorstw. Dzięki temu poza morskim klimatem jest tu także dużo miejsc pracy dla wielu specjalistów.

Jaką dzielnicę wybrać?

Gdynia nie jest wielkim miastem, jednak różne możliwości mieszkaniowe sprawiają, że warto przeanalizować plusy i minusy mieszkania w danej dzielnicy. Tym razem przyjrzymy się bliżej dzielnicy Wielki Kack, najbardziej wysuniętej na południe dzielnicy miasta. Kiedyś była to wieś, później dołączona do miasta. Króluje tu głównie zabudowa domków jednorodzinnych, a także luksusowych apartamentów. Mimo że sama dzielnica jest dość oddalona od centrum, to ceny mieszkań są tu dosyć wysokie. Fakt, że ta dzielnica graniczy zarówna z Gdańskiem jak i Sopotem czyni ją bardzo atrakcyjną i daje wiele możliwości.

Atrakcje na terenie dzielnicy

Ten teren uważa się za spokojny i luksusowy. Rekomendowany jest dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Nie trafimy tu raczej na hałaśliwych studentów z uwagi na wysokie ceny mieszkań oraz odległość do uczelni. Chodniki i tereny zielone są u bardzo zadbane, a mieszkańcy dbają o ciszę i porządek. Liczne place zabaw oraz tereny zielone zachęcają do rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pobliska stadnina koni jest też chętnie odwiedzana przez mieszkańców tej dzielnicy, ale także przyciąga innych miłośników jazdy konnej z całego miasta. Z racji odległości do centrum i morza, w sezonie letnim raczej nie uświadczmy tu tłumów.

Jednak cisza i spokój ma też swoją cenę. Dojazd do centrum jest dość kłopotliwy, należy uzbroić się w cierpliwość podczas dojazdów. Jeśli chodzi o samą komunikację miejską to także nie jest ona tutaj na wysokim poziomie. Jednak w najbliższych latach planowany jest rozwój infrastruktury.

Dzielnica Wielki Kack to miejsce z pewnością bardzo spokojne, dające wytchnienie od codziennego zabiegania. Luksusowe domy i apartamenty, jakie tu znajdziemy, sprawiają, że ceny są dość wysokie jak na taką odległość od centrum. Jednak ogrom terenów zielonych i liczne możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu z pewnością do rekompensują. Zawsze można odwiedzić także pobliskiej miejscowości i cieszyć się wylegiwaniem na jednej z wielu dostępnych plaż, które mają swój urok niezależnie od pory roku.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Stogi

PlusyMinusy
Dostęp do morzaKiepska infrastruktura
Spokojna dzielnicaUboga oferta edukacyjna
Liczne place zabaw
Stara zabudowa

 

Pin It on Pinterest