Przeprowadzka na własną rękę czy wynajęcie firmy przeprowadzkowej – co jest bardziej opłacalne?

22 lutego 2022 | poradniki

Czeka Cię przeprowadzka? Dobrze rozegraj ten problem, by później nie martwić się o nic…

Na pewnym etapie życia przychodzi taki moment, że postanawiamy zagrzać gdzieś miejsca na dłużej. Może być to wymarzony dom, apartament lub mieszkanie w bloku. Niezależnie od tego, wymaga to zebrania wszystkich zgromadzonych do tej pory rzeczy i przewiezienia na nowe miejsce. Wówczas często stajesz przed pytaniem, czy wybrać przeprowadzkę na własną rękę, czy może jednak skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Przeprowadzka na własną rękę czy może firma przeprowadzkowa? Jaką opcję wybierzesz?

Odpowiadając sobie na to pytanie, z całą pewnością musisz wziąć kilka składowych pod uwagę. Z pewnością wpłyną one na Twój wybór. To właśnie dzięki nim mógłbyś ocenić, które rozwiązanie byłoby bardziej opłacalne. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wynajęcie firmy przeprowadzkowej to generowanie kosztów, które mogłyby znacząco nadwątlić Twój budżet, ale czy tak jest w rzeczywistości?

Przede wszystkim porównując koszty wynajęcia, zapominasz bardzo często o kosztach, które musisz ponieść. Między innymi mowa jest tutaj o kosztach paliwa. Posiadając małe auto osobowe, przewożenie w nim rzeczy osobistych wiąże się z wielokrotnym jeżdżeniem w tę i z powrotem. A dodatkowo nie ma możliwości przewiezienia takich sprzętów jak lodówka, pralka czy większe meble. Czyli stajesz przed wyborem wynajmu taksówki bagażowej czy innego większego auta. Wybierając firmę przeprowadzkową masz ten problem z głowy. Wszystko zostaje załatwione przez profesjonalistów szybko i sprawnie. W tym przypadku musisz liczyć się z opłatami określonymi w cenniku, które uzależnione są od odległości, w jakim znajduje się jedno mieszkanie od drugiego. Na całość składają się jednak nie tylko koszty związane z dojazdem, ale również czas, jaki ekipa przeprowadzkowa będzie musiała poświęcić na przetransportowanie Twoich rzeczy z miejsca na miejsce. Jednak pamiętaj, że decydując się na firmę, która podejmie się przewozu Twoich rzeczy, nie musisz już wówczas martwić się np. o konieczność zorganizowania osób z grona znajomych, które pomogą Ci w pakowaniu, przenoszeniu i przewożeniu rzeczy.

Patrząc na koszty związane zarówno z samodzielnym, jak i profesjonalnym transportem wybór może nie być tak oczywisty. Dla nas jednak opcja związana z firmą przeprowadzkową wydaje się znacznie korzystniejsza. A dlaczego? Choćby dlatego, że nawet pomimo poniesienia delikatnie większych kosztów finansowych, nic więcej Cię nie interesuje. To pracownicy odpowiedzialni są za zorganizowanie odpowiedniego auta, o zabezpieczenie mebli. A także za ich wynoszenie ze starego mieszkania, transport i wniesienie do nowego lokum. My optujemy za wygodniejszym rozwiązaniem, a Ty co wybierzesz?

Pin It on Pinterest