Najczęstsze błędy przy skręcaniu mebli

20 marca 2022 | poradniki

Podczas urządzania domu czy remontu często w pierwszej chwili decydujemy się na samodzielne skręcanie mebli. Kierujemy się głównie oszczędnością związaną z koniecznością zapłaty innym firmom, które takie usługi oferują. Jakie błędy pojawiają się najczęściej i jak się przygotować na montaż mebli?

Odpowiednie przygotowanie

Patrząc na sterty ponumerowanych paczek zadanie, jakie przed nami stoi nie wydaje się już takie proste. Zacznijmy od posegregowania paczek według numerów oraz dokładnego sprawdzenia, czy nie brakuje żadnego z elementów. Tak samo, kiedy paczki już zaczniemy otwierać. W środku powinny się znajdować elementy takie jak śruby, gwoździki, zawiasy i inne, które są niezbędna do prawidłowego montażu. Zadbajmy także o przestrzeń, która umożliwi nam swobodne poruszanie się między elementami oraz ich wygodne składanie. Nie zapomnijmy o zabezpieczeniu podłoża. Połóżmy jakiś karton lub coś, co sprawi, że unikniemy zarysować. Nikt przecież nie chce rys na świeżo położonych panelach.

Co dwie głowy to nie jedna

Skręcenie nawet z pozoru prostego mebla może okazać się nie takie proste. Kto nie zna nerwowego kartkowania instrukcji? Nawet jeśli wydaje nam się, że znamy prostszy sposób na montaż, nie pomijajmy żadnych elementów, jakie właśnie w instrukcji się znajdują. Często kończy się to koniecznością rozkręcania i składania jeszcze raz. To strata czasu i niepotrzebna nerwówka. Warto także skorzystać z pomocy. Dodatkowa osoba z pewnością bardzo się przyda. Nie tylko przy większych meblach, które trzeba obrócić czy postawić, ale także przy tych mniejszych, kiedy trzeba przytrzymać jakiś element. Poza tym skręcanie mebli z dodatkową pomocą nie tylko pójdzie szybciej, ale także czas upłynie o wiele przyjemniej.

Przygotuj odpowiednie narzędzia

Nie trzeba mieć nie wiadomo jak wyposażonego warsztatu z narzędziami, żeby uporać się z samodzielnym skręceniem mebli. Bardzo często zestawy, jakie kupujemy, są  wyposażone w proste narzędzia, przy pomocy których uda nam się złożyć całą konstrukcję. Jednak o wiele łatwiej i sprawniej cały proces będzie przebiegał jeśli posłużymy się wkrętarką czy śrubokrętem. Warto także mieć pod ręką miarkę oraz zapasowe gwoździe czy śrubki.

Samodzielne skręcanie mebli z pewnością zajmie nam więcej czasu, niż zajęłoby to wynajętej ekipie. Jednak jest to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także zadanie, które może dać wiele satysfakcji. Pamiętajmy jednak o odpowiednim przygotowaniu i zabezpieczeniu powierzchni, żeby uniknąć nieprzyjemnych i nerwowych sytuacji. Trzymajmy się kroków opisanych w instrukcji i wszystko powinno przebiegać sprawnie.

Pin It on Pinterest